Öğrencisine Cinsel İstismarda Bulunan Öğretmenden Pişkin Savunma: ‘15 Yaşından Büyük Olduğunu Düşündüm’

Çocuklara, kadınlara ve hayvanlara yönelik cinsel istismar her geçen gün artmaya devam ediyor. Öğretmenin öğrencisine yaptığı herkesi utandırdı. 

Bursa’da özel bir okulda yabancı dil öğretmeni olarak görev yapan 38 yaşındaki S.Y’nin, sınavdan 100 puan aldığı için ödüllendireceğini söylediği 14 yaşındaki kız öğrencisi Ö.K’ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Tutuklu yargılanan öğretmenin mahkemede yaptığı pişkin savunması pes dedirtti. 

22 yıla kadar hapsi istenen öğretmen S.Y’nin duruşmada, “Öğrencimin 15 yaşından büyük olduğunu düşünmüştüm, pişmanım” dediği görüldü.

Bursa’da,özel bir okulda yabancı dil öğretmenliği yapan S.Y., sınavından 100 puan alan öğrencilerine, ödül olarak kahve ısmarlama sözü verdi. Bunun üzerine S.Y., 16 Haziran’da sınavından tam puan alıp verdiği sözü hatırlatan kız öğrencisi Ö.K.’yi, evine davet etti.

İddiaya göre, öğretmen S.Y., birlikte kahve ve şarap içtiği öğrencisine cinsel istismarda bulundu. Öğretmen ile kendisinden 24 yaş küçük olan öğrencisi arasındaki iletişim daha sonra cep telefonu ile cinsel içerikli mesaj, fotoğraf ve kamera görüntülerinin gönderilmesiyle devam etti.

Kızının hareketlerinden şüphelenen ve üzerine giden aile, kızlarının cep telefonunu alıp konuştuğu kişileri ve telefonunun fotoğraf galerisini incelemeye başladı. Aile, gördükleri karşısında şoke oldu. Aile, kızlarının öğretmeni S.Y. ile ilişkisi olduğunu, birbirlerine cinsel içerikli fotoğraflar gönderdiğini fark etti.

Edinilen bilgiye göre, Ö.K’nin telefonundan S.Y’ye mesaj atan aile fertleri, bir kafede buluşma istedi. Belirlenen kafeye kızlarıyla giden aile burada bekleyen öğretmen ile tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle kavgaya dönüşen olayda, aile bireyleri öğretmenin otomobilinin camlarını kırıp lastiklerini patlattı.

Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan S.Y., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Savcılık soruşturması sonunda hakkında, ‘çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından 9,5 yıl ile 22 sene arasında hapis cezası istenen S.Y.’nin yargılanmasına Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

Öğretmenin mahkemede yaptığı pişkin savunma herkesi öfkelendirdi. “Sınavdan 100 alan öğrencilerime kahve ısmarlayacağımı söylemiştim. Ö.K. sınavdan tam puan almıştı” diye öğretmen savunmasına şöyle devam etti:

”Bana kendisine kahve ısmarlamamı söyledi. Benim evimde atölyem vardı. Onu görmek istediğini söyleyerek evime gelmek istedi, Ben de davet ettim. Kahvemizi içtikten sonra bana alkol almayı teklif etti. Birlikte şarap içtik, aramızda yakınlaşma başladı. Cinsel birlikteliğimiz olmadı. İlişkimiz devam ederken birbirimize mesaj ve görüntü atıyorduk. Ailesinin olaydan haberi olunca benimle buluşup ardından darbettiler ve aracımı parçaladılar. Olayların bu noktaya geleceğini düşünmedim. Çok büyük hata yaptım. Pişmanım. Ayrıca kendisinin 15 yaşından büyük 16 yaşlarında olduğunu sanmıştım. Bana yaşıyla ilgili hiçbir şey söylememişti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir