Metin Öztürk: İki penaltımız verilmedi ama Hatay’ı seviyoruz

Trendyol Süper Lig’in 12. haftasında Galatasaray, Mersin’de konuk olduğu Atakaş Hatayspor’a 2-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, iki penaltılarının verilmediğini söyledi.

Karşılaşmanın hakemi ile ilgili değerlendirmede bulunan Metin Öztürk “Bugün iki net penaltımız verilmedi. Ama biz Hatay’ı, Türkiye’nin her coğrafyasını sevdiğimiz gibi seviyoruz. Ne olur buradan elinizi çekmeyin. Desteğe devam edin” ifadelerini kullandı.

Hatay’ı kimsenin unutmaması gerektiğine dikkati çeken Öztürk, “Hatay ile oynadığımız maçı, bir maçtan fazlası olarak gördük. Hatay’ı kimse unutmamalı. Sadece devletin yapacağı değil, Galatasaray da dahil bütün büyük kulüplerin desteklemesi gerekir. Biz bunu bir maçtan fazlası olarak görüyoruz” diye konuştu.

Öztürk, maç öncesi Dursun Özbek, Adnan Polat ve Erden Timur’un, Hatay’da konteyner kent ve gençlik merkezi açılışına katıldıklarını kaydetti.

“O ZAMAN VAR NİYE VAR”

Bugün arzu ettikleri futbolu ortaya koyamadıklarına değinen Öztürk, şöyle devam etti:

“Uzun serinin ardından kaybettik. 2 net penaltımız verilmedi. 81. dakikada Barış Alper Yılmaz’a yapılan sadece tribünden değil defalarca izledik, penaltı. 90 artı 6’da İcardi’ye yapılan net penaltı. O zaman VAR niye var? Kaldırsınlar. O zaman biz hakemin insafı ve iyi niyetiyle devam edelim. Evet, bugün istediğimiz performansı gösteremedik ama sonucu etkileyecek iki net penaltı verilmedi. Milli aradan sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

Bir gazetecinin “Yabancı hakem getirilmesi mantıklı olur mu?” sorusu üzerine Öztürk, bu konunun Kulüpler Birliği ve federasyonun konuşacağı bir konu olduğunu ve kendisinin yetkisi alanında olmadığını anlattı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir