Köye dolar ziyareti iddiası! Arda Turan ve Emre Belözoğlu, Seçil Erzan’ın köyüne mi gitti?

Yüksek faiz beklentisi yaratarak onlarca iş insanı ve futbolcuyu dolandıran Seçil Erzan dosyasından yeni bilgiler sızdı.

Dosyaya göre, Erzan’a ciddi miktarda para kaptıran bazı isimler, bu paralarını almak için ciddi gayret göstermiş.

Erzan dosyasında Arda Turan ve Emre Belözoğlu, önemli yere sahip. Nakit para teslim etmesinin yanı sıra, önce arsa satıp, ardından banka kredisi çekerek Erzan’ın çarkına giren Turan’ın, en az 2 milyon 700 bin dolar kaybettiği sanılıyor. Dosyadaki bir başka isim ise Emre Belözoğlu. Resmi olmayan kayıtlara göre Belözoğlu, en az 4 milyon 200 bin dolarını çarkta batırdı.

Seçil Erzan’ın annesi, teyzesi, dayısı ve köylüleri konuştu. Milliyet’teki habere göre, Erzan’ın annesine bakan kız kardeşi Makbule İnan ve Erzan’ın dayısı Sadettin Pinpiri ise Erzan’ın yalnız bırakıldığını ve günah keçisi seçildiğini söyledi.

Erzan’ın ailesi Çorlu’nun Kapaklı ilçesine bağlı Yanıkağıl köyünde yaşıyor. Dosyada şüpheli olan, para transferlerini yapan Erzan’ın yakın arkadaşı Nazlı Can da son duruşmada tahliye olduktan sonra köye yerleşmiş. Psikolojisinin bozuk olduğu iddia edilen Nazlı Can’ın evde olduğunu ancak iyi olmadığını ve dinlendiğini söyledi.

Erzan’ın dayısı Saddetin Pinpiri ise şunları anlattı:

“Milyon dolarları alıp niye Seçil’e veriyorsunuz? Seçil Erzan sıradan bir banka müdürü, senin ne işin var? Suçlu suçunu çekecektir ve çekmelidir de. Burada ‘Seçil suçsuzdur’ demiyorum. Ama Seçil Erzan’ı karga tulumba alıp götürmüşler, dövmüşler, senet imzalatmışlar. Peki bunlar neden ortaya konulmuyor? Seçil Erzan’ın annesinin evi talan edilmiş, evlerine el konulmuş. Hangi yasa ve hukuka göre bu yapıldı? Biri de çıkıp bunların hesabını sorsun. Herkesin dediği şey ‘Biz paramızı istiyoruz.’ Hadi diyelim bu paraları aldınız, yasal olarak nasıl aklayacaksınız? Burada tek günah keçisi Seçil seçildi, neden tek günah keçisi Seçil? Suçlu kimse suçun cezasını çeksin. Ancak bunu yasalara bıraksınlar, hukuka baskı yapılmadan tarafsız mahkemelerde yargılansınlar. Büyük hırsızı severler, küçük hırsızdan nefret ederler.”

Köylüler, Seçil Erzan olayının patlak vermesinin ardından futbolcu Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun köye geldiğini öne sürdü. Gelen iki ismin köy muhtarı Yücel Başaran ile görüştüğü iddia edildi. Muhtarın oğlu, ‘Arda Turan ve Emre Belözoğlu ne zaman geldi?’ sorusuna, “Ne zaman geldiler bilmiyorum, gelmişler ama ben görmedim” yanıtını verdi.

Köyün muhtarı Yücel Başaran ise Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun köye gelip gelmedikleri konusunda “Görmüşler ama ben görmedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir