Herkes bu şüphenin peşinde… Odatv noktayı koyuyor

Sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak tanınan Ramazan Pişkin, Fatih’te kendisine ait çay ocağında bıçaklanarak öldürüldü. Kocamustafapaşa Caddesi’nde çay ocağı işleten Ramazan Pişkin’in iş yerinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu ölümüne ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek zanlının kimliğini belirledi.

‘Ramazan hoca cinayeti’ İslami camiayı ikiye böldü… Atatürk ve Şeyh Sait için ne dedi… HÜDA PAR da topa girdiGüncel

Şüphelinin 24 yaşındaki inşaat işçisi E.B. olduğunu tespit eden ekipler, Beyoğlu’ndaki bir adrese düzenledikleri operasyonla zanlıyı gözaltına aldı.

Hakkında “kasten yaralama”, “tehdit”, “mala zarar verme” ve “hırsızlık” gibi suçlardan 9 kaydı olduğu öğrenilen şüphelinin olayda kullandığı bıçağa da el konuldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şüphelinin yakalandığını “İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonucu Ramazan Hoca’nın katil zanlısı E.B. yakalanmıştır. Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Ramazan Hocaya Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı ali olsun.” açıklaması ile duyurdu.

DİKKAT ÇEKEN İDDİA

Yaptığı açıklamalarla dönem dönem gündem olan Hüseyin Çevik’in “Ramazan hoca” hakkındaki sözleri çok konuşulmuştu. Çevik, Ramazan Pişkin’in ehl-i sünnet olmadığını belirterek “vahabi” ve “biatçı” olduğunu ifade etmişti.

“Ramazan Hoca” hakkındaki sözleri gündem olduGüncel

Şüpheli E.B.’nin yakalanmasının ardından sosyal medyada yayılan bir iddia dikkat çekti. Pişkin’in katil zanlısı E.B.’nin Hüseyin Çevik’in yakınlarındaki isimlerden biri olduğu öne sürüldü. Sosyal medyada yayılan fotoğraf ve videolarda, Çevik’in yanında duran, sohbetlerde yanında dua ettiği görülen kişinin Pişkin’in katili olduğu iddia edildi.

İDDİAYA SON NOKTAYI ODATV KOYDU

İçişleri Bakanlığının yayınladığı görüntülerde Pişkin’in katil zanlısı E.B.’nin ellerinde dövme görülmezken, Hüseyin Çevik’in yanındaki kişinin ellerindeki ve kollarındaki dövmeler dikkat çekti. Sima benzerliğinden ortaya atılan bu iddia Odatv’nin bakışı ile çürütülmüş oldu.

EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan emniyetten yapılan açıklamada da Pişkin’in katil zanlısı E.B.’nin Hüseyin Çevik’in yanındaki kişi olmadığı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir