GTA VI Duyurusu Geldi! Bu 12 Altcoin Etkilenebilir!

GTA VI’nın ilk fragmanı Aralık ayında bizlere buluşacak. Uzun zamandır bir mit haline dönüşen ve oyunun hayranları tarafından merakla beklenen GTA VI ile ilgili haber nihayet geldi. Rockstar Games’in Başkanı Sam Houser attığı tweet ile oyunun ilk frgmanının Aralık ayının ilk haftasında geleceğini duyurdu.

Açıklama oyun sektöründe bomba etkisi yarattı ve oyun endüstrisinde önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Oyun hakkında ki en büyük söylentilerden biriside yeni oyunun kripto paraları benimseyeceği ve potansiyel olarak bugüne kadarki en önemli kripto uyarlaması olacağı yönünde. Muhtemelen dünyada hiçbir oyun, oyuncular tarafından GTA VI kadar heyecanla beklenmemiştir.

Rockstar Games’in 25. yıldönümü

Rockstar Games’in 25. yıldönümü münasebetiyle GTA VI’ın ilk fragmanını önümüzdeki ay göreceğiz. Bir önceki oyun olan GTA V, 2022 itibariyle aylık 11 milyon aktif kullanıcıya sahipti ve bu da serinin muazzam popüleritesini gözler önüne seriyor.

Gta VI 2025 yılında Gelebilir

GTA VI’nın 2025’te piyasaya sürülmesi planlanması ve kripto paraları da içereceği söylentisi, hem oyuncular hem de kripto meraklıları arasında heyecan yarattı. Büyük şirketlerin Play-to-Earn (P2E) ve metaverse sektörlerine akını, kripto adaptasyonu için önemli bir katalizör olabilir. 

Hangi Altcoinler?

Çin, Mayıs ayında Web3 ve Metaverse odaklı 3 yıllık bir kalkınma planı açıklamıştı. Ülkenin, Hong Kong’un öncülüğünde kripto pazarını açması ve potansiyel olarak bir sonraki kripto benimseme dalgasına öncülük etmesi mümkün olabilir.

Kripto para analiz şirketi Layergg’ye göre GTA 6 ve diğer oyun/metaverse gelişmelerinden aşağıdaki altcoinler etkilenebilir:

  • Play-to-Earn: AXS, GALA, GMT
  • Metaverse: SAND, MANA, APE
  • Oyun, Platform: RON, BNX, FLOW
  • Topluluk: BEAMX, YGG
  • Pazaryeri: PYR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir