Gençlerin hayalleri ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesiyle gerçeğe dönüşüyor

Hayallerini gerçekleştirmeye çalışan gençleri desteklemek ve onların hikâyelerini görünür kılmak amacıyla ETi’nin, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle yürüttüğü ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesi bu yıl da büyük ilgi gördü. ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesinin beşinci yılında da gençlere bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında mentorluk ve hibe desteği sağlanıyor.

 Türkiye’nin ‘mutluluk denince akla’ gelen markası ETi, uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleriyle toplum ve çevre için fayda ve sürdürülebilir değer yaratmaya devam ediyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ ile gençleri hayallerinin peşinden koşmaları için cesaretlendirmeye devam eden ETi, projenin beşinci yılında da gençlerin hayallerini desteklemeyi sürdürüyor. Bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarındaki projelerini gerçekleştirmeleri için mentorluk desteği sunulan projede ayrıca hibe desteği de bulunuyor. 

‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesiyle bu yıl 875 başvuru arasından belirlenen 16 genç ve projelerinin ödüllendirildiği etkinlik, ETi Türkiye CEO’su Ercan Öz, Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucusu ve Mütevelli Heyet Üyesi İbrahim Betil’in katılımıyla gerçekleştirildi.

875 genç projeye başvuru yaptı

 ETi’nin kendi gayretleriyle hayallerini başarmaya çalışan gençleri desteklemek ve hikâyelerini görünür kılarak diğer gençlere cesaret vermelerini sağlamak için yürüttüğü projeye bu yıl da oldukça yoğun bir ilgi gösterildi. Temmuz ayında duyurusu yapılan projeye Türkiye genelinde toplamda 875 başvuru oldu. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yetkililerinin ön değerlendirmesi sonucunda 128 genç yarı finale kalırken; ekim ayında yapılan iki günlük bir çevrimiçi kamp sonrasında, her biri alanında uzman jüri üyeleri tarafından gerçekleştirilen detaylı değerlendirmeler sonucunda her kategoride dört finalist olmak üzere toplamda 16 genç projeye katılmaya hak kazandı. 

 “Amacımız, gençlerimizin azmini ve hayallerini görünür kılmak”

‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesiyle Türkiye’nin dört bir yanında bilim, kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk konularında fark yaratan, yaptıkları ve başarılarıyla ilham kaynağı olan 15 ila 25 yaş aralığındaki gençlere erişilmesini ve hikâyelerinin görünürlüğünün artırılmasını hedeflediklerini aktaran ETi Türkiye CEO’su Ercan Öz, gençlerin bir araya geldiği etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kurucumuz Firuz Kanatlı’nın çok genç yaşta kendi elleriyle çizdiği bir fabrika hayalinden doğan ve mutluluk denince akla ilk gelen marka olarak, gençlerin ve onların hayallerinin bizler için özel bir önemi var. Bu nedenle de hayal etmenin ne demek olduğunu ve hayallere ulaşmak için çok çalışmak gerektiğini bilen bir kurumsal kültürün mirasçılarıyız. 

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle yürüttüğümüz ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projemizin beşinci yılında da bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor kategorilerinde projeleri olan 16 gencimizi bağımsız jüri üyelerimizin değerlendirmeleriyle belirledik. Bu gençlerimize maddi desteğin yanı sıra mentorluk desteği sunuyoruz. Kendi gayretleriyle başarmaya çalışan gençlerimizin yanında olmak ve daha nicelerini de bu yolda teşvik etmek istiyoruz. Bu çalışmalarımızın tüm gençlerimize ilham olmasını; kendilerinden, hayallerinden ve geleceklerinden umutlarını hiçbir zaman kesmemelerini diliyorum.”

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı ise, “21 yıldır gençlerin hayallerine bir adım daha yaklaşması için onları çeşitli projelerle, eğitimlerle, burs ve mentorluk programlarıyla güçlendirmeyi hedefliyoruz. Beş yıldır ETi ile birlikte ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesi kapsamında binlerce gencin hayaline ortak olduk. 72 gencin; bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor kategorisindeki çalışmasına hibe ve mentorluk desteği sağladık. TOG olarak biliyoruz ki gençlerin; değişim yaratacak potansiyelleri ve enerjileri var. Biz de daima onların yanında olarak ideallerine ve hayallerine ulaşmalarına katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir