CHP’nin ikinci MYK’sı başladı: “Hatay adayı tartışılmayacak; Lütfü Savaş’ın adaylığı sürecek”

CHP’de bugün ikinci kez gerçekleştirilen ve saat 21.51’de başlayan MYK toplantısında, Hatay adayının tartışılması beklenmiyor. 6 Şubat depremlerinde sorumluluk almadığı gerekçesiyle tepkilerle karşılaşılan mevcut Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş‘ın kırsalda güçlü olduğu ve son anketlerde de öne çıktığı belirtilerek adaylığının geri çekilmeyeceği öne sürülüyor.

BirGün’den Mustafa Bildircin‘in haberine göre, CHP’de ikinci Merkez Yönetim Kurulu saat 21.51’de başladı. Hatay, Çankaya ve Kadıköy gibi seçim çevrelerinin adaylarının gündeme geleceği toplantının geç saatlere kadar süreceği bildirildi. Parti kaynakları, Lütfü Savaş’ın adaylığının gerçi çekilmesi yönünde bir eğilim olmadığını kaydetti. 

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Lütfü Savaş’ın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığının ilan edildiği 11 Ocak’tan sonra bir memnuniyet anketi daha gerçekleştirildi. Savaş’a yönelik kentteki memnuniyetin sorulduğu anketten “Başarılı” çıktı. 

6 Şubat depremlerinde gerçekleştirilen anmalarda Lütfü Savaş’a yönelik yeni bir anket daha yaptıran CHP’nin, bu anketi MYK’de ele alacağı ifade edildi. Partinin, “Kazanacak aday” olarak görülen Lütfü Savaş’ın adaylığını geri çekmeyeceği iddia edildi. 

Kadrolarla uyumlu 

Savaş’ın kırsalda güçlü olduğunu kaydeden parti kurmayları, sağ seçmenden rahat oy alabileceğini ifade ettikleri Savaş’a yönelik, “CHP tabanlı değil ancak artık CHP kadroları ile ciddi uyum sağladı. Hatay’ı tekrar kazanacağını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir