YÖK Destek Bursuna Zam: Lisans ve Lisansüstü Bursları Ne Kadar Oldu? Ne Zaman Geçerli Olacak?

Yükseköğretim, eğitimi öğretim dönemi boyunca öğrencilere belirli miktarda burs veriyor. Özellikle belirli alanlarda eğitim gören lisans ve lisansüstü öğrencilerine sağlanan bu burs, her yıl zamlanıyor. YÖK, lisans ve doktora öğrencilerinin burslarına zam yapıldığını duyurdu. Öğrenciler ise yeni burs miktarlarını araştırmaya başladı. Peki lisans ile lisansüstü öğrencilerin burs miktarları ne kadar oldu? Zam ne zaman geçerli olacak? Detaylar içeriğimizde…

Yükseköğretim Kurumu tarafından lisans ve lisansüstü öğrencilerine eğitim-öğretim dönemleri boyunca belirli miktarda burs veriliyor.

Bu burs, özellikle öncelikli alanlarda okuyan ve bu alanlarda başarı sağlayan öğrencilere veriliyor.

Yükseköğretim Kurumu ise lisans, lisansüstü ve doktora öğrencilerine verilen destek burslarına zam yapıldığını duyurdu.

Açıklamaya göre YÖK bursu alan öğrencilere farklı oranlarda zam yapıldı. Yeni burs miktarları, Nisan ayından itibaren geçerli olacak.

YÖK destek bursu alan öğrenciler ise yapılan duyurunun ardından burs miktarlarını araştırmaya başladı.

YÖK Destek Bursları Ne Kadar Oldu?

Yapılan yazılı açıklamada YÖK lisans destek bursu yeni zamla birlikte 1875 TL oldu. Ayrıca Temel Bilimler Üstün Başarı Sınıflarında eğitim gören lisans öğrencilerinin burs miktarları ise 2000 TL oldu.

YÖK doktora bursu alan çalışan öğrenciler yeni zamla birlikte 2500 TL alırken çalışmayan öğrenciler ise 7500 TL alacak.

Yabancı uyruklu lisans öğrencilerinin YÖK destek burs miktarları 2000 TL olarak belirlendi. Ayrıca yabancı uyruklu yüksek lisans öğrencileri 3500 TL destek bursu alırken doktora öğrencileri ise 6000 TL alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir