DSP’de 3 genel başkan yardımcısı istifa etti

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bugün Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Görüşmenin ardından DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı. Aksakal, milletvekilliği seçimine ise AK Parti listelerinden gireceklerini söyledi. Aksakal, “AK Parti listelerinden parlamentoda yerimizi alacağız” dedi.

Aksakal’ın açıklamasına tepki gösteren DSP Genel Başkan Yardımcıları Onur İste, Dilara Tambova ve Selçuk Karakülçe görevlerinden istifa etti.

Twitter hesabından açıklama yapan Dilara Tambova, “Partimizin! Bugün içinde bulunduğu durum nedeniyle; benim açımdan, doğrultu tutarlılığı taşımayacağı inancımdan dolayı; yaklaşık 5 dönemdir, büyük bir gurur ve özveriyle sürdürmüş olduğum DSP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden, istifa etmiş bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Karakülçe de Facebook paylaşımında “Bugün itibari ile Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Tüm kamuoyuna saygılarımla” dedi.

Onur İste de görevinden ayrıldığını Twitter hesabından duyurdu: “Sevgili dostlarım, ben hep olduğum yerdeyim. Bunun gereği olarak, bugün itibariyle, şimdiye kadar gururla yürüttüğüm DSP Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Saygısını ve sevgisini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir